kropki

Narodowy Dzień Sportu 2021

W ubiegłą sobotę 11 września 2021 roku, Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy, jako operator projektu Lokalny Animator Sportu, wziął udział w pikniku organizowanym przez Fundację Zwalcz Nudę w ramach projektu Narodowy Dzień Sportu, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Sportowe wakacje +.

Tego dnia w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany był dzień otwarty, podczas którego można było nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych.

Na naszej stacji na błoniach PGE Narodowego, uczestnicy pikniku mogli między innymi poćwiczyć niesamowite tricki piłkarskie dzięki warsztatom freestyle football prowadzonych przez Łódzką Grupę Mekka Street oraz rozegrać mecz siatkówki i badmintona. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodszych uczestników, cieszyły się mniej znane gry takie jak leader golf, indiaka czy kręgle fińskie - Mölkky.

Cieszymy się, że wspólnie pokazaliśmy, że ruch może być doskonałą zabawą i świetną formą spędzania wolnego czasu. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Narodowego Dnia Sportu!


powrót