kropki

DO ZOBACZENIA W KOLEJNEJ EDYCJI PROJEKTU LOKALNY ANIMATOR SPORTU

Rok wspólnej pracy przy projekcie Lokalny Animator Sportu za nami. Dziękujemy wszystkim Animatorom za zaangażowanie. To dzięki Wam coraz większa grupa, przede wszystkim dzieci i młodzieży, ale również seniorów może uczestniczyć w zorganizowanych, systematycznych i atrakcyjnych zajęciach sportowych na Boiskach Orlik. To dzięki Waszej pasji dostęp do sportu mogą mieć wszyscy. Rok 2020 był trudny. Z powodu wielu, zmieniających się na przestrzeni czasu, ograniczeń związanych z epidemią COVID-19, praca na Orlikach była ograniczona, a przez wiele tygodni nie była w ogóle możliwa. Ale kiedy było to możliwe, przy zachowaniu wszelkich obowiązujących zasad sanitarnych, uczestnicy projektu pod Waszym kierunkiem mieli szansę rozwijać swoją sprawność fizyczną, zdrowie, pasję i odetchnąć choć trochę od ciężaru epidemii bawiąc się i rywalizując z rówieśnikami.

Dla Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego to był pierwszy rok w roli Operatora projektu. Przejęliśmy tę rolę dopiero w marcu 2020 roku. Uczyliśmy się pracy z Wami, tworzyliśmy narzędzia, które, mamy nadzieję, sprawiły, że ta współpraca była skuteczna i dobra. Staraliśmy się na bieżąco rozwiązywać wszystkie pojawiające się problemy i reagować na Wasze potrzeby. Wiemy, nie zawsze to się udawało, ale błędów nie popełnia tylko ten, który nic nie robi.

W tym miejscu miło nam poinformować, że Ministerstwo Sportu rozstrzygnęło konkurs na operatora Projektu w roku 2021 i na mocy tych rozstrzygnięć Instytut Sportu będzie operatorem Projektu również w bieżącym roku.

Liczymy, że doświadczenia z 2020 roku pozwolą sprawnie zarządzać Projektem w nadchodzącej edycji. Jeszcze w styczniu rozpocznie się rekrutacja tak, żeby większość formalności administracyjnych było zakończonych przed 1 marca, kiedy to, zgodnie z decyzją Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, wystartują zajęcia na Orlikach.

O pierwszych procedurach związanych z realizacją Projektu w 2021 roku będziemy informować jeszcze w tym tygodniu.

Zachęcamy do śledzenia strony www.projektorlik.pl

Ze sportowym pozdrowieniem,

Zespół Projektu Lokalny Animator Sportu

Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy

powrót