kropki

Sportowy wrzesień na Orlikach

Na Orliku przy ul. Leśnej w Barlinku, odbył się Turniej Piłki Nożnej „Liga Mistrzów”, zorganizowany przez Lokalnych Animatorów Sportu: Marka Kurzawskiego i Łukasza Blezień. Wzięło w nim udział siedem drużyn z gminy Barlinek: „FC Juventus”, „Bayern Monachium”, „Real Madryt”, „Manchester City”, „Atletico Madryt”, „Chelsea Londyn” i „FC Barcelona”. Dzięki zaangażowaniu Animatorów, którzy zadbali o odpowiednią oprawę, zawodnicy mogli poczuć się jak podczas prawdziwych międzynarodowych rozgrywek. Na oficjalnym otwarciu nie zabrakło hymnu Championship i rozłożonej na środku boiska flagi Ligi Mistrzów. Organizatorzy postarali się również, żeby zapłonął znicz olimpijski. Po ceremonii otwarcia przyszedł czas na rywalizację sportową, gdzie mogliśmy zobaczyć wspaniałe akcje, bramki zawodników i parady bramkarskie. Rozgrywki odbywały się w charakterze fair play. Po rozegraniu meczy systemem „każdy z każdym”, uczestnicy zostali nagrodzeni na podium słodkimi upominkami.

Narodowy Dzień Sportu w Przemyślu

Na Orliku w Przemyślu już od rana było gwarnie i wesoło. Animatorzy pokazali, że aktywność́ fizyczna jest dla każdego, w myśl ich zasady „Od Maluszka do Staruszka”. Najmłodszy uczestnik Pawełek miał 18 miesięcy, a najstarszy 79 lat. Zabawę na świeżym powietrzu rozpoczęły maluchy, a kolejnym etapem był turniej dla dzieci ośmioletnich. Wynik nie był najważniejszy, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje reprezentacja Domu Dziecka „Jaś, Małgosia i Maciek”. Seniorzy odbyli marsz do Parku Lubomirskich, który zakończył się zumbą. Turniej Piłki Nożnej Mamusiek był atrakcją dnia.  Sześć emocjonujących meczy wyłoniło zwycięską drużyną. Mamuśki z Orlika w Przemyślu zajęły drugie miejsce. Gratulujemy! Dzień Sportu zakończył mecz pomiędzy młodzikami UKS Orlika Przemyśl, a SMS Jarosław. Wszyscy, którzy opuszczali obiekt byli zmęczeni, ale zadowoleni, bo jak mówią sport wyzwala endorfiny szczęścia i zadowolenia. Organizatorzy dołożyli swoją cegiełkę dołączając do ogólnopolskiej imprezy dedykowanej wszystkim, którzy kochają ruch i zajęcia na świeżym powietrzu. Nie brakowało sportowych emocji i dobrej zabawy.

Panie pokazały co potrafią

W Unisławiu już po raz piąty odbył się Bieg w Szpilkach wokół Orlika i jak co roku cieszył się powodzeniem zarówno zawodniczek jak i kibiców. Było sporo zabawy i śmiechu, na szczęście obyło się bez kontuzji. Jak widać kobiety muszą radzić sobie w każdej sytuacji i nie straszne im bieganie nawet na szpilach. Panowie mogli się wykazać podczas nocnego turnieju piłki nożnej. Dla najmłodszych były zorganizowane zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa i zasadach poruszania się na drodze.

Fot. M. Kurzawski, H. Łaskarzewski, M. Krzemiński

powrót