kropki

Animacje na Orlikach

Projekt Lokalny Animator Sportu realizowany jest we wszystkich województwach, również w Pruszczu w gminie Gostycyn. Tutaj Krzysztof Muzioł już od trzech lat zajmuje się promowaniem aktywności sportowej. Każda grupa wiekowa znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Cykliczne odbywają się treningi piłki nożnej i ręcznej, siatkówki dla chłopców i dziewczynek oraz oldbojów.

W tym roku z uwagi na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 zajęcia wyglądają nieco inaczej, niż to było we wcześniejszych latach, ale na szczęście frekwencja dopisuje – zaznacza Animator.

Lokalna społeczność chętnie spędza czas na Orliku i uczestniczy w grach, zabawach, wydarzeniach.

Obecnie przygotowujemy się do cyklu zajęć w ramach Narodowego Dnia Sportu, gdzie będziemy promować aktywny tryb życia w tym trudnym dla wszystkich czasie – zapewnia Pan Krzysztof.

Orlik w gminie Unisław w województwie kujawsko – pomorskim już od lat cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Pan Marek Krzemiński jest nauczycielem wychowania fizycznego, Lokalnym Animatorem Sportu, człowiekiem o niesłychanej charyzmie i zamiłowaniu do sportu. Oprócz typowych zajęć, jakie odbywają się na Orliku, czyli treningi piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki, Pan Mariusz organizuje grę w palanta, frisbee, stworzył kącik dla malucha, gimnastykę na wesoło. Duży nacisk kładzie na zajęcia dla seniorów zachęcając ich do aktywności. Prowadzi instruktarze nordic walking czy organizuje kalambury i quizy.

Orlik w Powidzu w województwie wielkopolskim powstał w 2013 r. i okazał się strzałem w dziesiątkę, jako baza do sportowych zajęć. Wiktor Somerfeld jest związany z tym miejscem od samego początku i dwukrotnie został doceniony za aktywności społeczno-sportowe tytułem Animatora Roku zajmując pierwsze i drugie miejsce. Rozpoczynając swoją przygodę z Orlikiem miałem jedną sprecyzowaną wizję tego miejsca: stworzyć swoiste „podwórko”, gdzie każdy może przyjść by realizować swoje sportowe pasje, poznać nowe dyscypliny sportu lub po prostu spotkać się ze znajomymi i spędzić miło czas – mówi Animator.

Wokół „orlikowych” działań skupiła się grupa aktywnych wolontariuszy, dzięki którym na orliku powstała dodatkowa infrastruktura - sprawnościowy tor przeszkód, stoły do pin-ponga, szachów i piłkarzyków, a nawet altana z grillem do spotkań integracyjnych po rodzinnych turniejach i zawodach.

Przez cały sezon cyklicznie odbywały się nocne turnieje piłki nożnej, turnieje Streetball, Molkky, Speedball, zawody siłowe, rekreacyjne turnieje w piłkarzyki, tenis stołowy, a także sportowe festyny z cyklu: dzień sportu, czy rozpoczęcia lata. Na Orliku odbywają się systematyczne ćwiczenia zdrowy kręgosłup z seniorami, ćwiczenia work out, czy treningi sztuk walki.

fot: K. Muzioł, M. Krzemiński, W. Somerfeld

powrót