kropki

Orlik w czasie epidemii - zajęcia w gminie Sierakowice.

Gmina Sierakowice położona jest w samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej, czyli na terenach bardzo urokliwych i urozmaiconych pod względem krajobrazowym. Właśnie tutaj od 2012 roku pracuje Pan Marian Wnuk - Lipiński, który jest związany się z projektem Lokalny Animator Sportu od samego początku. Pan Marian był wielokrotnie wyróżniany za swoje zaangażowanie, pomysły i chęci.

Moje plany na ten rok były bardzo ambitne. Turnieje, zawody, współzawodnictwo, zajęcia dla wszystkich grup wiekowych począwszy od najmłodszych, a skończywszy na seniorach 60 plus – przyznaje Animator. Jednak z powodu pandemii musiałem odłożyć moje pomysły do szuflady
i skupiłem się na dopasowaniu zajęć do wytycznych i panującej sytuacji tak, żeby sport w tym trudnym czasie był połączeniem przyjemności z bezpieczeństwem
– dodaje Pan Marian.

W tegoroczne wakacje praca Lokalnych Animatorów Sportu była i jest dość mocno utrudniona i ograniczona, jednak na miejscowym Orliku nie brakowało dzieci chętnych do zabawy.

Dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz z klubem piłkarskim udało nam się zorganizować obóz dla dziewczynek. Nie zapomnieliśmy również o naszych najstarszych, aktywnych uczestnikach i wraz z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym stworzyliśmy 16 krótkich filmików (dostępnych na kanale You Tube), dzięki którym seniorzy mogli bezpiecznie dbać o swoją kondycję fizyczną – przyznaje Marian Wnuk - Lipiński.

Już wkrótce kolejne wiadomości z Orlików.

Fot: M. Wnuk-Lipiński

powrót