kropki

Ostatni tydzień rekrutacji

Jeszcze 5 dni zostało na zgłoszenie boisk Orlik do projektu Lokalny Animator Sportu w 2020 roku. Rekrutacja zakończy się 22 maja, a na 25 maja zaplanowane jest ogłoszenie wyników.

Wszystkie Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST), które nie otrzymały jeszcze wiadomości z likiem aktywującym konto w systemie elektronicznym proszone są o zgłoszenie tego faktu mailem na adres: [email protected].

Ten adres e-mail dedykowany jest tylko tym JST, które jeszcze nie rozpoczęły procedury rekrutacyjnej.

Proces rekrutacji jest w tej chwili w fazie akceptacji wniosków. Jeżeli wniosek w systemie elektronicznym ma status ZŁOŻONY, oznacza to, że został poprawnie wypełniony i będzie zaakceptowany pod względem formalnym. Nie oznacza to jeszcze, że zgłoszony Orlik będzie zakwalifikowany do projektu.

W przypadku tych wniosków, które zostały złożone z błędami, konsultanci projektu LAS będą kontaktowali się z wnioskodawcami w celu wyjaśnienia sytuacji i poprawy uchybień formalnych.

W najbliższych dniach infolinia LASu (+48 22 834 60 40) jest czynna w godzinach 8:30 – 18:00.

Do końca maja możliwy jest też kontakt z infolinią pod numerem + 48 22 569 99 60.

Od 18 maja br. obowiązują nowe zasady prowadzenia zajęć na sportowych obiektach otwartych, w tym na boiskach Orlik. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z obiektu w jednym czasie może korzystać 14 osób i 2 trenerów (w przypadku obiektów wieloboiskowych ograniczenie liczby osób dotyczy każdego z boisk oddzielnie).

Dodatkowo podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu ma obowiązek:

  • - weryfikacji liczby osób korzystających z obiektu lub sprzętu,
  • - wyłączenia osobom korzystającym z obiektu możliwość korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza toaletą),
  • - zapewnienia osobom korzystającym z obiektu lub sprzętu środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego,
  • - dezynfekcji urządzeń i sprzętu sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających,
  • - zapewnienia 15 minutowych odstępów pomiędzy wchodzącymi i wychodzącymi grupami  lub w inny sposób ograniczenia kontaktów pomiędzy grupami korzystających.

Osoby korzystające z obiektu lub sprzętu są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt.

Wszelkie aktualności, aktualizacje i komunikaty związane z realizacją projektu Lokalny Animator Sportu będą pojawiały się na stronie www.projektorlik.pl.

Powrót